Piniata w przedszkolu

Piniata w przedszkolu

Przyjęcia urodzinowe zawsze sprawiają małym dzieciom dużo radości i śmiechu. Urodziny to wyjątkowy dzień w roku, który kojarzą na pewno ze świętowaniem, zabawą i przyjęciem. Jak urozmaicić urodziny w przedszkolu?

Piniaty – co to jest i skąd wziął się taki pomysł?

Tak naprawdę piniaty – co to jest i skąd ta tradycja? Zabawa z rozbijaniem piniaty to dodatkowa atrakcja na przyjęcie urodzinowe, która z pewnością spodoba się małemu solenizantowi i jego gościom. Pomysł z rozbijaniem piniaty pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ale zyskuje coraz większą popularność również w Polsce. Co to jest piniata? To najczęściej forma w kształcie ogromnego cukierka, gwiazdki, człowieka czy nawet postaci z bajki, wykonana z papieru, bardzo kolorowa, przyozdobiona bibułą i brokatem. W jej środku najczęściej znajdują się cukierki, dużo konfetti, wafelki, lizaki, żelki, naklejki czy inne małe upominki.

Skąd wziąć taką piniatę?

Można ją kupić przez Internet lub w sklepie z akcesoriami na przyjęcia okolicznościowe, jednak równie dobrze można zrobić ją samemu, z kilku rzeczy, które na pewno znajdą się w każdym domu, w którym jest przedszkolak. Do zrobienia piniaty przyda się balon, szary karton, stare gazety (najlepiej czarno-białe), klej Vicol, nożyczki, pędzel, sznurek, kolorowa bibuła i krepina oraz słodycze do środka. Oprócz kleju do papieru można dodać jeszcze klej do tapet, żeby całość lepiej się trzymała. Wykonanie piniaty jest trochę czasochłonne, więc dla bardziej leniwych opcja zamówienia piniaty na urodziny wydaje się łatwiejsza. Cierpliwi rodzice znajdą kilka poradników na różnych stronach internetowych, jak wykonać taką atrakcję i spokojnie dadzą sobie z nią radę.

Czym rozbić piniatę i kto powinien to zrobić?

Piniatę na przyjęciu urodzinowym można rozbić specjalnymi kijami do piniaty, które można wykonać lub kupić razem z nią, żeby pasowały do siebie kolorystycznie. Kij nie musi być zbyt długi, zwłaszcza kiedy będą używać go dzieciaki. Może być wykonany z drewna i owinięty grubym sznurkiem lub włóczką oraz ozdobiony bibułą i krepiną. Tradycją rozbijania piniat jest też opaska na oczy dla solenizanta, który będzie próbował ją otworzyć, ale równie dobrze można z tego zrezygnować, a rozbić piniatę mogą próbować wszystkie obecne na przyjęciu dzieci.

Piniata na przyjęciu urodzinowym w przedszkolu to modny, dobry pomysł na dodatkową zabawę, przede wszystkim łatwy do modyfikowania. Jeśli dzieci mają szlaban na słodycze — zamiast cukierków można wsypać tam małe pudełeczka z upominkami, więcej konfetti lub ozdoby do włosów czy plastikowe żołnierzyki, lub modele samochodzików.

 

 

Skomentuj ten wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *