Oficjalne pasowanie na przedszkolaka

pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to niewątpliwie ogromne wydarzenie dla każdego dziecka zaczynającego naukę w przedszkolu. Ta ważna uroczystość z reguły odbywa się w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka, czyli 20 września lub w okolicy tego dnia, czasami w październiku. Od momentu pasowania dziecko staje się formalnie przedszkolakiem, co zostaje potwierdzone dyplomem pasowania na przedszkolaka.

Jak odbywa się pasowanie na przedszkolaka?

Pasowanie na przedszkolaka to wielka gala, do której dzieci przygotowują się znacznie wcześniej, jak również i nauczyciele, wybierając m.in. dyplom pasowania na przedszkolaka do druku. Dla dzieci zaczynających swoją przedszkolną przygodę to na pewno ekscytujące przeżycie i pierwsze publiczne wystąpienie. Podczas tego zdarzenia dzieci tańczą, recytują wierszyki oraz śpiewają piosenki. Po części artystycznej, dyrektor przedszkola lub nauczyciel uroczyście przemawia do zgromadzonych przedszkolaków, ich rodziców i innych gości. Następnie dokonuje pasowania na przedszkolaka, kładąc wielki ołówek lub kwiatka na ramieniu dziecka, co symbolizuje włączenie go do grona przedszkolaków. To oficjalne pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka, po którym następuje uroczysta przysięga. Na zakończenie imprezy wszystkie nowo pasowane przedszkolaki otrzymują dyplomy pasowania na przedszkolaka i niewielki upominek, a wszyscy zaproszeni są na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców, składający się z owoców i słodyczy.

Co założyć dziecku na dzień pasowania?

Pasowanie na przedszkolaka jest uroczystym wydarzeniem, co wymusza obowiązek założenia stroju galowego. Jeśli chodzi o dziewczynki, to  wskazana będzie biała bluzka i ciemna spódniczka albo odświętna sukienka, w przypadku chłopców elegancka koszula i spodnie, najlepiej w ciemnym kolorze. Chłopcom można urozmaicić strój ekstra dodatkiem: krawatem lub muszką.

Jakie prezenty dać dziecku z okazji pasowania na przedszkolaka?

W Internecie można znaleźć gotowy wzór dyplomu pasowania na przedszkolaka do wydruku, który po wypełnieniu, potwierdzi tytuł przedszkolaka. Taki dyplom można oprawić i powiesić na ścianie, aby maluch mógł codziennie z dumą na niego patrzeć. Do dyplomu czasami dołączane są drobiazgi tj. kolorowe breloczki, maskotki, zabawne kubki.

 

 

Skomentuj ten wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *