Najlepsze projekty przedszkolne na rok 2020/2021

Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym nauczyciele przedszkolni szukają inspiracji na nadchodzące lekcje. Liczba projektów i programów do wyboru jest przytłaczająca, więc może być trudno zdecydować, co będzie najlepsze dla twojej klasy.

W zeszłym roku podzieliłem się swoją opinią na temat takich projektów i programów, jak:

  • Mały miś w świecie wielkiej literatury,
  • Planeta dzieci,
  • Międzynarodowy Projekt „Piękna Nasza Polska Cała”, 
  • Kids&Sport, 
  • Uczymy Dzieci Programować. 

Z pewnością wiele o nich słyszałeś, a jeśli nie, to polecam wrócić do mojego zeszłorocznego artykułu Sprawdzone projekty i programy. Nadal uważam, że takie projekty są niezwykle przydatne, dobrze zaplanowane, a przede wszystkim nie wymagają od prowadzącego dodatkowej pracy papierkowej. Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury jest tego najlepszym przykładem, ponieważ został szybko przekształcony w program zdalnego nauczania, pomimo trudnego scenariusza COVID-19.

Dodałabym jeszcze Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Kreatywny Przedszkolak, którego głównym celem jest angażowanie dzieci w twórcze działania. Tegoroczny temat to Narodowy Projekt Edukacyjny Kreatywny Przedszkolak – Kreatywne dziecko. Ćwiczenia proponowane przez autora są łatwe do wykonania i sprawiają dzieciom wiele radości. W końcu to jest najważniejsze.

Zbliża się nowy rok szkolny, więc może zechcesz wymyślić coś nowego. Oto kilka moich pomysłów:

  1. Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii. Projekt został opracowany przez zespół pedagogów. Pomysły na zadania są dobrze zaplanowane, ciekawe i, co najważniejsze, uczą dzieci bezpiecznego korzystania z szeroko pojętej technologii. Pozytywnie zaskoczył mnie hymn projektu, który został wykonany przez jedno z dzieci.
  2. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”. Projekt został stworzony głównie z myślą o rozwoju dzieci. Nauczyciele otrzymują gotowe do druku materiały, które pomogą im w realizacji projektu. Certyfikat i wszystkie materiały są dostępne za darmo w ramach uczestnictwa w inicjatywie. Brakuje Ci wiedzy w tej dziedzinie? Teraz masz większą zachętę do przyłączenia się, ponieważ dowiesz się, jak wykorzystać sztukę i jak zintegrować ją z innymi przedmiotami, takimi jak matematyka, nauka, kodowanie czy język obcy.
  3. Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa – Projekt Edukacyjny. Termin zapisów upływa 31 sierpnia, więc zapisz się szybko! Głównym celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej i promocja czytelnictwa. Dodatkowo chcemy edukować dzieci w zakresie wartości, kształtować właściwe postawy społeczne i pomagać im rozwijać poczucie przynależności narodowej. Koziołek Matołek i jego przygody to gwarancja dobrej zabawy i nauki.

Skomentuj ten wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *