Gra w domino

gra w domino

Już od najmłodszych lat niezawodnym sposobem na nudę są często różnego rodzaju gry. Stanowią świetne źródło rozrywki, ale także mogą mieć wartość edukacyjną. Tak, dokładnie! Można jednocześnie uczyć się i bawić. Gra domino z pewnością jest wszystkim dobrze znana. A co, gdyby wykorzystać ją w nieco inny sposób? Gdyby zamiast standardowych oczek na kostkach pojawiły się wyrazy twarzy?

Gra w domino – emocje

Gry edukacyjne są ciekawą formą przyswajania wiedzy. Jak się okazuje, coraz mniej osób umie prawidłowo rozpoznawać swoje emocje, wiedzieć jaka jest przyczyna ich przeżywania oraz jakie mogą być ich konsekwencje. Karty pracy- emocje okażą się przydatne nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców/opiekunów. Każdego dnia przeżywamy cały wachlarz emocji, od tych, które czynią nas szczęśliwymi, po te, które są dla nas bardzo trudne. Należy sobie jednak zdać sprawę, że wszystkie emocje są potrzebne i nie ma złych emocji. Ważne, aby prawidłowo je rozpoznawać i umieć z nimi funkcjonować, wypracować odpowiednią reakcję na różnego typu uczucia. Gra domino wyposażona w emocje, zamiast oczek z pewnością okaże się przydatna w procesie poznawania i rozumienia emocji. Podczas gry można przemycić dziecku garść cennych, psychologicznych informacji.

Karty pracy – emocje

Obecnie internet jest pełen różnego rodzaju pomocy dydaktycznych tego typu. Z łatwością można znaleźć tego typu pliki w formie pdf. Każdy może takie związane z emocjami karty pracy wydrukować samodzielnie w domu i zadbać o rozwój sfery emocjonalnej u dzieci, a także u siebie. Praca nad emocjami pozwoli nam rozumieć siebie, a także inne osoby w otoczeniu. Okażą się także przydatne do pracy z dzieckiem np. w szkole, na świetlicy, zajęciach dodatkowych, czy w gabinecie psychologicznym. Zastosowań tego typu kart pracy jest wiele, a korzyści jeszcze więcej. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce takie hasła jak: emocje karty pracy pdf, czy też, karty pracy emocje do druku. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Korzyści tego typy gier/kart pracy

Tego typu gry stosowane w dzieciństwie pomagają prawidłowo kształtować osobowość. Rozwijają właściwą emocjonalność u dzieci, a także percepcję wzrokową. Dzieci już na etapie przedszkolnym powinny zostać wyposażone w wiedzę odnośnie emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Z pewnością zaowocuje to w późniejszym życiu.

 

Skomentuj ten wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *