O mnie i o blogu

W swojej pracy jestem świadkiem pierwszych przyjaźni a nawet i miłości. Każdego dnia mogę liczyć na dużą dawkę śmiechu i dobrej zabawy. Maluję, tańczę, eksperymentuję a czasami nawet i czaruję. Odpowiadam na pytania proste i trudne, poważne i doprowadzające do śmiechu a czasami na te wprowadzające w zakłopotanie. Wdrażam w świat nauki, pomagam rozwijać umiejętności, talenty, wiarę w siebie i swoje możliwości. Czujnym okiem wychwytuję słabości i braki, które przy odpowiedniej pracy niweluję lub eliminuję.

Kim jestem? Wykonuję najpiękniejszy zawód na świecie - jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego. Z wykształcenia jestem również terapeutą pedagogicznym i oligofrenopedagogiem, ale to właśnie edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne jest najbliższe mojemu sercu.  Zanim zaczęłam pracę w przedszkolu pracowałam w żłobku, a obecnie wykorzystuję swoją wiedzę i doświadczenie prowadząc kurs przygotowujący do pracy w klubach malucha i żłobkach.  

Miejsce, które właśnie odwiedzasz powstało 01.04.2015 i zdecydowanie nie był to żart primaaprilisowy. Blog pedagogpisze.pl był jednym z pierwszych blogów w Polsce o tematyce związanej z edukacją przedszkolną.  Każdego dnia dokładam wszelkich starań by nauczyciele wychowania przedszkolnego, opiekunowie w żłobkach i klubach maluchach, studenci pedagogiki, nianie oraz rodzice chcący spędzać kreatywnie czas ze swoimi dziećmi znaleźli tu dawkę inspiracji.

@pedagogpisze

13 komentarzy:

 1. Od dawana śledzimy Pani bloga i czytamy go z zaciekawieniem. Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry....gdy czytam pierwsze słowa Pani bloga wracają do mnie najpiękniejsze wspomnienia z lat spędzonych w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Pracowałam przez kilka lat w przedszkolu po ukończeniu Studium Nauczycielskiego w Zgierzu i .... czułam...dokładnie to samo , co Pani...mam dreszcze , gdy czytam te słowa....minęło wiele lat...los skierował moje życie zawodowe w inną stronę. W tej chwili mam 53 lata , jestem zdrowa , czuję się młodo i od kilku miesięcy marzę , by wrócić do zawodu ... do żłobka jest to możliwe...Czytam bloga, słucham piosenek , śpiewam ...przypominam sobie tamte lata...i chwile , gdy pisałam wiersze, zagadki i bajki dla dzieci...To były piękne lata...czy mogą się powtórzyć?Czy mogę znów wejść w ten całkiem inny niż dorosłych świat? Świat prawdy, szczerości delikatności, odwagi , wzruszeń, pierwszego poznania ???Czy mogę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń i planów. Życzę odwagi w poszukiwaniu drogi do spełnienia marzeń.

   Usuń
 3. Dziś przypadkiem trafiłam na Pani bloga i odetchnęłam z ulgą. Do tego stopnia, że choć nigdy tego nie robię, postanowiłam dodać swój komentarz. Jest ktoś kto myśli o pracy z przedszkolakami dokładnie to samo co ja ( także o sprawie "Dyscypliny bez porażek"), niesamowite. Polecę Pani bloga swoim koleżankom, bo póki co błądzimy trochę we mgle. Pracuję w przedszkolu, jestem nauczycielką z 30 letnim stażem i staram się bez szału odnaleźć w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Pani słowa bardzo mi w tym pomogą. Dziękuję. Szarobura

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero dziś odkryłam Pani komentarz. Jest mi niezmiernie miło! Mam nadzieję, że odnalezienie się w nowej rzeczywistości przyszło bezboleśnie. Dużo zdrowia i sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym :)

   Usuń
 4. Sprawdź czym jest naprawa silnika hydraulicznego - naprawa pomp hydraulicznych

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowy dom w Sanoku w przedziale cenowym od 175.000 zł. Wystarczy wejść na stronę: nieruchomosci.sanok.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzień dobry. Chce się ładnie przywitać, żałując jednocześnie, że dopiero teraz tu trafiłem ... Blog przedszkolny, wygląda bardzo zachęcająco. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger