Mama na 5

Książka "Mama na 5. Przybij piątkę" Wydawnictwa Insignis, autorstwa Daisy Upton to świetna propozycja dla każdego rodzica, który marzy o chwili spokoju. Zbiór ponad 150 zabaw sprawi, że każdy z nas może znaleźć propozycje dla swojego dziecka.  

Nie jest to publikacja tylko dla mam, skorzystają z niej również ojcowie, ciocie, babcie, opiekunowie, animatorzy itp. Dlaczego, więc taki tytuł? Nawiązuje on do bloga autorki i warto tutaj zaznaczyć, że FiveMinuteMum cieszy się dużą popularnością wśród rodziców. Głównym atutem tej książki jest fakt, że przygotowanie i sprzątanie po zabawie trwa tylko 5 minut, wykorzystane są przedmioty użytku codziennego, więc nie ma konieczności biegania po sklepach i szukania gadżetów. Choć przygotowanie zabawy trwa bardzo krótko, to są one na tyle atrakcyjne i angażujące dziecko, że trwają zdecydowanie dłużej niż 5 minut. Zabawy sprawdzą się w warunkach domowych, ale i z większą grupą dzieci w żłobku oraz przedszkolu.  


Znajdziemy w niej pomysły dla maluszków od 1 roku życia, aż po starsze przedszkolaki. Każda z propozycji aktywności zawiera symbol wskazujący, jakie umiejętności rozwija i dla jakiej grupy wiekowej jest skierowana. W sposób przejrzysty rozpisana jest lista potrzebnych materiałów, opis przygotowania i przebiegu zabawy. Ponadto do każdej z zabaw został stworzony bogaty zbiór zdjęć przedstawiający przebieg zabawy zorganizowanej przez Daisy Upton. 


Otwierasz książkę na losowo wybranej stronie i możecie działać. Jest to skarbnica pomysłów na zabawę z dzieckiem, ale i dawka informacji odnośnie jego rozwoju. Wszystko napisane w sposób przystępny, bez zbędnych teorii naukowych, ale precyzyjnie i zgodnie z psychologią rozwojową. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger