Na zdrowy rozum. Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje


Zapłacisz dwieście dolarów za banknot dwudziestodolarowy? Zapewne nie, przecież brzmi to irracjonalnie. A gdyby do aukcji wprowadzić zasadę, że ostatnia osoba dostaje banknot, ale przedostatnia musi zapłacić tyle, ile zaproponowała, a nie dostaje nic? Wtedy o wiele łatwiej się zagalopować i dużo trudniej wycofać. 

Książka "Na zdrowy rozum. Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje" Wydawnictwa Kompania Mediowa autorstwa Ori i Rom Brafman  składa się z historii i eksperymentów, które pokazują jak bardzo nieracjonalnie mogą zachowywać się ludzie w sytuacjach życia codziennego pod wpływem pewnych okoliczności i czynników. Autorami książki są bracia, jeden z nich jest psychologiem, drugi przedsiębiorcą. Takie połącznie sprawiło, że zagadnienia związane z ekonomią i psychologią czyta się lekko i jednym tchem. Przytaczane zagadnienia przybliżone są w formie anegdot i eksperymentów. Przytaczane historie i zagadnienia pokazują, jak nieracjonalni bywamy, autorzy wskazują jak do takich działań dochodzi ale jak się również przed nimi chronić. 

"Na zdrowy rozum" to kolejna już książka z serii "Inwestuj w siebie". Bestseller The New York Times'a porusza temat naszych decyzji. W końcu każdy z nas miał doświadczenie z tymi mniej trafionymi, nieprzemyślanymi. Każdy z nas je podejmuje, a z biegiem czasu zastanawia się jak mógł do tego dopuścić. Jak ograniczyć błędne decyzje? Po jakie rozwiązania sięgać? Zacznij od książki "Na zdrowy rozum".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger