Jak przestać się martwić

 "Tymczasem u większości ludzi zamartwianie się prowadzi do dalszego zamartwiania się, a nie do decyzji i działań. Aby martwić się mniej, warto przy najbliższej okazji nauczyć się zastępować zamartwianie się rozwiązywaniem problemów"  - dr Frank Tallis. 

Martwienie się jest wpisane w ludzką naturę i jest zupełnie czymś normalnym. Przy czym łatwo przekroczyć granicę i wówczas zaczyna kierować naszym życiem i tym samym negatywnie wpływa na jego jakość, samopoczucie. Książka dr Frank Tallisa "Jak przestać się martwić" (Wydawnictwo Insignis) skierowana jest do osób, które mają skłonność do zamartwiania się, bywają rozkojarzone i przygnębione, tracą radość życia i wiarę we własne możliwości. 

Autor książki "Jak przestać się martwić" był wykładowcą psychologii klinicznej, neuronauki, dlatego też jego publikacje, w tym poradniki psychologiczne cieszą się bardzo dużą popularnością. W książce tej znajdziemy porady odnośnie skutecznych sposobów na rozwiązywanie problemów, wskazówki, które pozwolą na zrozumienie źródeł swoich lęków i podejmowanie przemyślanych decyzji. Na prostych przykładach możemy przekonać się jak wykorzystać zamartwianie się i przeistoczyć je w coś pozytywnego, co pozwoli podjąć najlepszą dla nas decyzję i odsunie od nas myśli zadręczania się.   

"...gdy próbujesz wybrać rozwiązanie swojego problemu, najpierw przeprowadź analizę "za i przeciw", by zauważyć różne aspekty i ustalić, która strategia przyniesie najlepszy możliwy rezultat". 


Empik - Jak przestać się martwić

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger