Julka i Szpula. Sprawa zaginięcia Lulu

„Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu” autorstwa Mai Strzałkowskiej to książka o której jest już głośno, a będzie jeszcze głośniej. Kim jest tytułowa Julka? To dziewczynka, która nie może znaleźć swojej ulubionej lalki. Jest zaniepokojona, smutna, wpada w złość i tupie tak mocno, że w podłodze powstaje dziura. Na jej drodze pojawia się Szpulka, czyli plątanina nitek, która jest tak naprawdę kłębkiem jej nerwów. Wspólnie próbują rozwiązać zagadkę zaginięcia lalki. Nie zdradzę szczegółów akcji poszukiwawczej, musicie ją przeczytać i sami poznać przygody Julki i Szpulki. 

Zdradzę za to, że dzieci uwielbiają książki detektywistyczne, ale do tej pory trudno było o tak wartościową pozycję dla przedszkolaków. Teraz jest! I mogą śmiało po nią sięgać dzieci 4-letnie. Książka sprzyja aktywnemu czytaniu, ponadto zawiera zadania specjalne jak np. strona na której można narysować portret pamięciowy Lulu, znajduje się też strona z symbolami, które pozwalają dokonać wyboru tropów i tym samym mają wpływ na kolejność czytania, mamy zadanie z zaplątanym labiryntem, wyszukiwaniem elementów.

Jeżeli jeszcze nie macie pomysłu na świąteczny prezent dla dzieci od 4 do 8 roku życia, to polecam z całego serca. Na hasło: pedagogpisze czeka na was rabat.

To jedna z tych książek, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest przemyślana, wykonana z dbałością o najmniejszy detal i przede wszystkim jest wartościowa w kontekście rozwoju dziecka. Dlaczego? Uczy rozwiązywania problemów, radzenia sobie z emocjami, rozwija logiczne myślenie, myślenie przyczynowo-skutkowe, sprzyja koncentracji, stymuluje spostrzegawczość. Autorka książki prowadzi również bloga dla rodziców w nawiązaniu do świata dzieci, emocji: julkaszpulka.pl    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger