Zacznij myśleć jak mnich

Wokół nas dzieje się dużo dziwnych rzeczy, w tym roku nie brakuje stresu i zmartwień. Mimo, że sama na co dzień staram się myśleć pozytywnie, to w ostatnich miesiącach mam wiele pytań, obaw i wątpliwości o przyszłość. W książkach lubię poszukiwać inspiracji, ale i motywacji, dlatego też zaintrygował mnie tytuł "Zacznij myśleć jak mnich. Odszukaj w sobie spokój, siłę i poczucie spełnienia".         
Jay Shetty jest gwiazdą social mediów, byłym mnichem oraz autorem wspomnianej książki "Zacznij myśleć jak mnich" Wydawnictwa Insignis. Obecnie działa w wirtualnym świecie i pomaga odnaleźć spokój, ale i głębszy sens życia. Doświadczenie, które zdobył jako mnich, przekłada na życie codzienne, inspiruje innych i dzieli się swoimi spostrzeżeniami. 

"Zacznij myśleć jak mnich" skłania nas do refleksji nad życiem i zachęca do porzucenia starych przyzwyczajeń oraz negatywnych myśli. Nie jest to typowy poradnik, w którym punkt po punkcie mamy wypisany sztywny plan działania. Jay Shetty poprzez wykorzystanie takich narzędzi jak np. wedyjski tekst osobowości pozwala nam dostrzec nasze mocne i słabe, wykorzystuje potencjał czytelnika i pozwala na aktywne czytanie. W trakcie jej czytania rozpoczynamy pracę nad samym sobą. Nie brakuje w niej również kwestii związanych z relacjami, znajdziemy wskazówki do bycia wdzięcznym, oraz pomocne informacje odnośnie tego jak dbać o miłość i zaufanie.  

Samo przeczytanie książki nie sprawi, że poczujesz spełnienie i spokój, ale praca nad sobą w oparciu o przekazane informacje i wiedzę pozwolą odmienić życie. Warto podkreślić, że autor czerpie wiedzę ze starożytnych tekstów, więc to kolejny aspekt, który sprawia, że książka jest wyjątkowa i warta przeczytania. 

Wszyscy znamy pojęcie „tu i teraz”. Jest dla nas oczywiste, że podczas dłuższego biegu nie możemy zmienić prędkości, z którą przemierzyliśmy czwarty kilometr, skoro mamy go już za sobą. Jedyne, co możemy zrobić, to narzucić sobie odpowiednie tempo w danej chwili. Warto o tym pamiętać w codziennych sytuacjach, kiedy uczestniczymy w spotkaniu w pracy czy jemy kolację z przyjaciółmi. Już nigdy nie będziemy mieć drugiej szansy, aby odbyć dokładnie taką samą rozmowę i dobrać do niej słowa. Nie możemy zmienić przeszłości, lecz mamy wpływ na to, co zdarzy się w przyszłości. Wykorzystajmy ten moment.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger