Zafarbuj ryz!

Opakowanie ryżu, barwnik spożywczy, woda, ręcznik papierowy i odrobina czasu to połączenie, które gwarantuje dobrą zabawę. O kolorowym ryżu napisałam na samym początku swojej blogowej działalności i wciąż jest to wpis, który cieszy się ogromną popularnością. Znajdziesz tam kilka sposobów na farbowanie ryżu  - "Kolorowy ryż". Minęło już kilka lat, ale wciąż wykorzystuję w pracy kolorowy ryż, ponieważ daje tyle możliwości, że trudno by dziecko się nim znudziło. 


Plac zabaw to idealne miejsce do pobudzania zmysłów, można rzec sala integracji sensorycznej na świeżym powietrzu. Kiedy pogoda nie sprzyja wart atrakcyjnie spędzić czas w domu, a właśnie zabawy z kolorowym ryżem to idealny to sposób na pobudzanie zmysłu dotyku. 

Jak wykorzystać kolorowy ryż? 

"Wyklejanka" - narysuj dowolną figurę geometryczną, niech dziecko wyklei całość lub w wersji trudniejszej zarys. 

"Grzechotki" - przygotuj plastikową butelkę, wypełnijcie ją kolorowym ryżem i zakręć, a prosty instrument niekonwencjonalny sprawi wiele frajdy. Dla uatrakcyjnienia zabawy wykorzystajcie lejek, łyżkę lub inne pojemniki.

"Przesypywanki" - miska ryżu i różne naczynia to najłatwiejsze rozwiązanie, ale ile przy tym dobrej zabawy i przy okazji stymulowanie zmysłu dotyku.  

"Gdzie jest?" - ukryj pod ryżem przedmioty np. szyszki, patyki, kamyki. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger