Jak wspierać rozwój przedszkolaka?


Jak wspierać rozwój przedszkolaka? To pytanie na które powinien znać odpowiedź każdy rodzic oraz dorosły pracujący z dziećmi. Wspomniane pytanie jest również tytułem książki Moniki Sobkowiak, autorki bloga panimonia.pl
Książka jest idealnym poradnikiem dla rodziców, studentów pedagogiki i osób chcących usystematyzować wiedzę. Rozdziały poruszają m.in. tak ważne tematy jak mowa, integracja sensoryczna, rozwój fizyczny, emocjonalny, mowa, uwaga, pamięć. Każdy rozdział opisany jest w sposób merytoryczny, zwrócona jest uwaga na najważniejsze aspekty teoretyczne, lecz warto podkreślić, że całość napisana jest bardzo przystępnym językiem, dlatego to idealne narzędzie do wzbogacenia wiedzy rodziców.

Ogromnym atutem jest fakt, że autorka zastosowała podział na grupy wiekowe i tak każda z nich opisana została osobno, a dodatkowo na końcu każdego z podrozdziału wyróżnione są informacje warte zapamiętania. Ujęcie teoretyczne jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze są praktyczne wskazówki i również tego nie mogło zabraknąć. Każdy czytelnik znajdzie gotowe pomysły na urozmaicenie zabaw, doświadczeń, eksperymentów w warunkach domowych, ale i w przedszkolu. 

"Jak będzie nuda, to się nie uda!" to słowa autorki oraz myśl, która powinna towarzyszyć rodzicom i nauczycielom podczas wspierania rozwoju dzieci. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger