Gra rodzinna Kalambury - Kapitan NaukaKalambury to moja ulubiona gra z dzieciństwa i niestety muszę przyznać, że coraz częściej zapominana. Wielka szkoda, ponieważ uczy kreatywnego myślenia, przełamywania nieśmiałości i w zależności od wariantu w który gramy, pomaga ćwiczyć motorykę małą i dużą, mowę ciała, lub wzbogaca słownictwo, ale przede wszystkim wzmacnia więź. 

Podczas zajęć porannych lub popołudniowych bardzo często gram z dziećmi w kalambury, lecz największą trudność trudność do tej pory sprawiało mi przekazywanie hasła. Trzeba uważać, żeby nikt nie usłyszał, ale i by dziecko dobrze usłyszało hasło. Ucieszyła mnie więc gra rodzinna Kalambury która ten problem rozwiązuje. Propozycja od Kapitan Nauka zawiera 110 kart, które podzielone są na trzy kategorie:
  • narysuj, 
  • pokaż, 
  • opisz. 
Hasła przedstawione w formie ilustracji są czytelne i dobrane do poszczególnych kategorii. Nawet 3-latek poradzi sobie z narysowaniem biedronki, naśladowaniem dźwięku jaki wydaje żaba czy też z pokazaniem małpki. 


Gra rodzinna Kalambury sprawdzi się w warunkach domowych, ale jest również przydatną pomocą dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej czy też osób pracujących w świetlicach i ośrodkach dla dzieci. 

Grę można zakupić w Empiku, Smyku oraz na stronie internetowej: Kapitan Nauka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger