Projekty i programy (przed)szkolne

Poprzedni post dotyczył projektów i programów, które realizowałam z dziećmi i śmiało mogę polecić - klik. Jednak jest ich na tyle dużo, że trudno dołączyć do każdego projektu, bo najzwyczajniej brakuje czasu. Z racji, że poszukujecie pomysłów na realizację projektów i programów w roku 2019/2020 postanowiłam stworzyć listę z kolejnymi propozycjami. 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Kreatywny Przedszkolak to inicjatywa, która najbardziej mnie zaintrygowała i chętnie do niej dołączę. Głównym celem projektu jest kreatywne i twórcze działanie nauczycieli z przedszkolakami, uruchamianie twórczości dzieci. Najbardziej podoba mi się pomysł robienia czegoś z niczego. Powiedzmy sobie szczerze, że rynek zasypuje nas kolorowymi, świecącymi, trójwymiarowymi etc. elementami, a przecież można wykorzystać tyle materiałów i nadać im drugie życie. Poza tym projekt idealnie wpisuje się w tematykę codziennych zajęć, więc nie wymaga od nas ogromnych pokładów pracy. Grupa to istna kopalnia pomysłów i inspiracji, znajdziecie tam więcej szczegółów, w tym regulamin akcji - klik.

Zajęcia kulinarne cieszą się w przedszkolu bardzo dużą popularnością, dlatego ucieszył mnie fakt powstania projektu "Kulinarne podróże przedszkolaków". Niestety po zapoznaniu się z regulaminem jestem rozczarowana tzn. udział weźmie tylko ograniczona liczba nauczycieli i co dla mnie jest największą wadą, to kwestia wysyłania książki z przepisami. Nie przepadam za projektami, w których trzeba coś wysyłać - niestety zdarza się, że Poczta Polska czy też inne firmy kurierskie zawodzą i zamiast dobrej zabawy zaczyna się niepotrzebny stres i poszukiwania zaginionej przesyłki. Może komuś taka forma odpowiada, więc podrzucam link


Kubusiowi Przyjaciele Natury to jeden z największych programów edukacyjnych i nie dziwię się, że cieszy się dużą popularnością, bo tematyka dotycząca ochrony naszej planety jest bardzo ważna. W ramach udziału w programie nauczyciel otrzymuje pakiet pomocy wraz ze scenariuszami. Materiały możecie pobrać ze strony i sprawdzić czy będą nadawały się dla waszej grupy. Osobiście polecam dla dzieci 5-6-letnich. Udział w programie jest bezpłatny, więcej informacji znajdziecie na stronie - klik.

Aniołkowe Granie myślę, że projekt nie jest zbyt popularny, a szkoda, bo jego zasięg powinien być znacznie większy. Celem projektu jest promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz integracja przedszkoli, szkół i ośrodków wychowawczych. Główne zadanie polega na zorganizowaniu zbiórki rzeczy np. zabawek, słodyczy, książek itp., które można przekazać np. podczas świątecznego przedstawienia, balu itp. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie aniolkowegranie.pl

Zawsze możemy liczyć na Bliżej Przedszkola za nami projekty związane z czytelnictwem, matematyką, zachęcające do pomagania zwierzętom, ale i rozwijające sprawność dzieci. Co czeka nas w roku 2019/2020? Przypuszczam, że pojawi się kolejna edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaka i Bliżej Pieska, ale na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Jeżeli znacie jeszcze inne projekty i programy do których warto dołączyć lub po prostu wiecie o ich istnieniu, to zachęcam do dzielenia się informacjami w komentarzach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger