WoobyKids


Jak pożytecznie wykorzystać zainteresowanie dzieci nową technologią, tak żeby było to dla nich rozwijające? Mam dla Was świetne rozwiązanie - kolorowanki wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Nie jest to zwykła kolorowanka, a połączenie kolorowanki edukacyjnej w 3D, która przenosi nas w zupełnie inny wymiar. Wooby, bo to właśnie o tej kolorowance mowa zachęca nie tylko małych informatyków, ale i dzieci, które do tej pory chętnie kolorowały tylko i wyłącznie karty z motywem bajkowym czy wręcz zupełnie stroniły od kolorowania.

Kolorowanie ma wiele zalet, a wśród najważniejszych można wymienić: rozwijanie małej motoryki i tym samym przygotowanie do nauki pisania, doskonalenie koordynacji ręka-oko, wyciszenie i rozwijanie koncentracji. Niestety w swojej pracy coraz częściej obserwuję wśród dzieci niechęć do spędzania czasu na kolorowaniu. Tym samym moja radość była ogromna, gdy dzieci od 3 do 6 roku życia były zachwycone Wooby i prosiły o kolejną kolorowankę.

Sami możecie się przekonać jak działa Wooby i jak dużym zainteresowaniem cieszy się wśród dzieci. Wystarcz odwiedzić stronę woobykids.com, wejść w zakładkę „Wypróbuj”, a na podany adres e-mail zostaną wysłane dwie kolorowanki z wizerunkiem świnki i szczeniaka. Korzystając z tej możliwości nie ponosi się żadnych opłat.

Do dobrej zabawy oprócz wydrukowanej kolorowanki potrzebne będą jeszcze kredki, mazaki, pastele lub plastelina i darmowa aplikacja WoobyKids na smartphona lub tablet (iOS lub Android).To od dziecka zależy jak będzie wyglądał trójwymiarowy zwierzak. Świnka w kropki, a może kolorowy szczeniaczek? Jedno jest pewne, Wooby to również możliwość rozwijania wyobraźni i kreatywności u dzieci. Wybierając kredki czy też inne materiały plastyczne warto zwrócić uwagę na intensywność kolorów. Wyraziste kolory zdecydowanie lepiej prezentują się w aplikacji i zwiększają atrakcyjność finalnego efektu.  

 

Koniec kolorowania oznacza początek dobrej zabawy. Po uruchomieniu aplikacji zwierzątko pokolorowane przez dziecko skacze, rusza się i wydaje odgłosy. Plusem jest możliwość zapisania swoich prac w aplikacji i powrót do nich w każdej chwili. Możecie sobie wyobrazić zaskoczone miny dzieci, ale jeszcze lepiej przekonać się o tym osobiście.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger