Jak przechowywać prenumeratę Bliżej Przedszkola?

Wraz z pierwszym otrzymanym numerem prenumeraty Bliżej Przedszkola Plus pojawiła się zagwozdka dotycząca sposobu przechowywania czasopisma. Pierwsza myśl dotyczyła segregatorów i tak do jednego segregatora spakowałam dodatki z trzech czasopism. Niestety segregator zabierał zbyt dużo miejsca, nie mieścił się w szafce, był zbyt ciężki a przy wertowaniu koszulki z ilustracjami się nadrywały i znów wróciłam do punktu wyjścia. Kolejny pomysł dotyczył przechowywania materiałów w pudłach i segregowaniu ich tematycznie. Niestety są lustracje, które można przypisać do kilku obszarów tematycznych. Szybko zrezygnowałam z tego czasochłonnego zajęcia i pojawiającego się w materiałach chaosu. Pomysłów było kilka, ale najlepiej sprawdziło się u mnie najprostsze rozwiązanie.


Praktycznie cały numer wkładam do jednej teczki, czyli czasopismo, plakaty i pomoce A4. Osobno trzymam tylko autorski program i szkice metodyczne pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Dlaczego w moim przypadku rozwiązanie z teczkami sprawdziło się najlepiej? Głównym powodem jest łatwość wyszukiwania potrzebnych pomocy. Ułatwiając sobie organizację każdą teczkę opisuję poprzez stworzenie spisu pomocy, plakatów i najważniejszych artykułów z danego numeru. Potrzebując materiałów dotyczących np. Bożego Narodzenia i sięgam po grudniowy numer. Czasami otwieram plik i wyszukuję słowo kluczowe, które dotyczy poszukiwanego materiału. 


Dodatkowo każda teczka ma przyklejoną informację z numerem, miesiącem i rokiem wydania, dzięki czemu wyciągam konkretną teczkę i nie muszę sprawdzać czy dana teczka to właśnie miesiąc, który potrzebuję czy też nie. 


Udostępniłam spis materiałów od numeru 8.177/2016 (materiały na wrzesień 2016) do numeru 5.188/2017 (materiały na czerwiec 2017). Istnieje możliwość zmodyfikowania i dopasowania do własnych potrzeb - POBIERZ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger