Każdy ma super moc!


Czy jesteśmy w stanie być najlepsi we wszystkim? Nie, ale każdy z nas ma swoją moc, swoją mocną stronę, dzięki której staje się kimś wyjątkowym. Odkrywanie mocnych stron jest szczególnie ważne na początkowym etapie kształcenia. W tym czasie nauczyciel ma największą szansę na rozbudzenie i utrzymanie u uczniów naturalnej ciekawości świata. Świadome swoich mocnych stron dziecko chętniej podejmuje nowe wyzwania i lepiej radzi sobie z ewentualnymi niepowodzeniami. 

Z tą myślą OPERON rusza do szkół w całej Polsce, zapraszając nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w kampanii społecznej „Mamy mocne strony – razem możemy więcej”, której celem jest pokazanie, że każdy jest wyjątkowy i każdy ma swoją mocną stronę. Bohaterem kampanii jest znany i ceniony zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli Bratek, wielki przyjaciel dzieci. 
Każde dziecko ma swój unikatowy talent, którym może oczarować innych. Trzeba mu w tym tylko trochę pomóc – tłumaczy Urszula Matlak, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pomysłodawczyni kampanii. Celem kampanii jest również przekazanie nauczycielom profesjonalnych narzędzi, dzięki którym odkryją mocne strony swoich uczniów. Akcja ma na celu na nowo pomóc odkryć radość płynącą z czasu spędzanego z rówieśnikami na wspólnych zabawach, wspólnym tworzeniu. Dzieci przekonują się też, jak ważna jest praca zespołowa i jak bardzo może ona ułatwić życie. Kampania pokazuje, że zarówno z radościami, jak i kłopotami nie jesteśmy sami, zawsze znajdzie się ktoś, kto może nas wesprzeć. Wydawnictwo chce w ten sposób pomóc nauczycielom w realizacji ich zadań wychowawczych – budowania samooceny na podstawie mocnych stron dziecka, a także więzi między rówieśnikami oraz umiejętności współpracy.
Wszyscy mamy mocne strony! Wystarczy tylko je odkryć i wykorzystać. 
Szczegółowe informacje na temat kampanii społecznej „Mamy mocne strony – razem możemy więcej” znajdziecie na mamymocnestrony.operon.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger