Eksperymentuj z dzieckiem

Doświadczenia dla dzieci stanowią znaczną część tego bloga i nic dziwnego, ponieważ zabawy badawcze wykorzystuję bardzo często w pracy z dziećmi. Ucieszyła mnie wiadomość, że na rynku pojawiła się publikacja wydawnictwa Sierra Madre "Eksperymentuj z dzieckiem". Jednak jeszcze bardziej ucieszyła mnie wiadomość o wygranej w konkursie organizowanym przez Kreatywnik, ponieważ dzięki wygranej mogę poznać i przeprowadzać z dziećmi doświadczenia o których wcześniej nie miałam pojęcia.  


"Eksperymentuj z dzieckiem" jest zestawem trzydziestu kart z propozycjami zabaw badawczych dla dzieci od 4 do 9 roku życia. Lewitująca bańka, gorący wulkan, dziurawa ręka czy też tajna wiadomość, to tylko niektóre z doświadczeń, które znajdziemy w pudełku. Jedna karta odpowiada jednej zabawie badawczej i zawiera takie informacje jak: 
  • tytuł doświadczenia, 
  • poziom trudności, 
  • rzeczy niezbędne do przeprowadzenia doświadczenia, 
  • opis wykonania krok po kroku, 
  • naukowe wyjaśnienie, które napisane jest w sposób przystępny dla dziecka, 
  • wskazówki dla młodego naukowca. 

Dużym atutem jest fakt, że do wykonania doświadczeń potrzebujemy rzeczy użytku codziennego jak np. soda, ocet, balon, mąka, butelka bądź wykałaczka. W zasadzie zaraz po otworzeniu pudełka można przystąpić do działania i nauki poprzez zabawę. 

Karty są bardzo wygodne w użyciu i w przypadku przeprowadzania doświadczeń sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż pomoce w postaci książek. Do tego grafika stanowi znaczny plus, ponieważ jest kolorowa i przyciąga wzrok, ale jednocześnie jest przejrzysta. W pracy z dziećmi wykorzystuję wiele doświadczeń i wiele ich znam. Propozycja wydawnictwa Sierra Madre, czyli "Eksperymentuj z dzieckiem" bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, ponieważ zawiera zabawy badawcze o których wcześniej nie słyszałam. Jeśli poszukujecie przydatnych pomocy dydaktycznych do pracy z dziećmi na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym, to warto zainwestować w ten zestaw. "Eksperymentuj z dzieckiem" zapewni również świetne spędzenie wspólnego czasu w gronie rodzinnym.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger