Fiszki SCHOOL

Nauka angielskiego nie musi być ani nudna, ani trudna. Jednak warto urozmaicać sposób nauki i wykorzystywać różne pomoce dydaktyczne, które to ułatwią i sprawią, że nauka będzie jeszcze przyjemniejsza. Ucząc się języka niemieckiego i angielskiego najczęściej sięgam po fiszki, dlatego też ucieszyła mnie informacja, że na rynku pojawiły się fiszki dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat od wydawnictwa EdgardFiszki SCHOOL podzielone są na dwa etapy. Pierwszy zestaw (biały) nosi tytuł "I like strawberries" a drugi zestaw fiszek (czarny) zatytułowany jest "Do you enjoy watching action films?".

Każdy zestaw Fiszek SCHOOL zawiera:
  • 300 słówek i zwrotów użytych w kontekście,
  • nagrania wszystkich słówek w wykonaniu native speakerów,
  • program komputerowy z ćwiczeniami do utrwalania poznanego słownictwa, 
  • pudełko z przegródkami, które ułatwia monitorować swoje postępy w nauce, 
  • poradnik dla ucznia.


Fiszki ułożone są zgodnie z zasadą stopniowania trudności, więc dziecko rozpoczyna naukę od słów podstawowych i przyswaja słówka coraz trudniejsze. 

Słownictwo w pierwszej części obejmuje takie kategorie jak dom, rodzina, zawody, czynności, części ciała, przyimki, miejsca, przybory szkolne, ubrania, przymiotniki, zabawki, zwierzęta, pory roku, pory dnia, dni tygodnia, wakacje, przyroda, jedzenie, cyfry oraz figury geometryczne. Druga część zawiera poszerzone słownictwo z pierwszej części oraz dodatkowo pojawia się kategoria państwa. Dzięki pogrupowaniu słownictwa o wiele łatwiej jest je przyswajać i utrwalać ich znajomość. 

Jeden kartonik zawiera słowo główne i zdanie, w którym słowo kluczowe zostało użyte. Dziecko przyswaja nie tylko słownictwo, ale również i gramatykę. Fiszki mając coś czego brakuje w mi w fiszkach dla nieco starszych osób a mianowicie ilustracje. Ilustracje autorstwa Małgorzaty Wysockiej są bardzo proste, ale zdecydowanie ułatwią naukę języka nie tylko wzrokowcom.  Fiszki można przyswajać w sposób tradycyjny, w czym pomogą przegródki Mumbo Jumbo, Practice makes Perfect oraz A Piece of Cake.  Jednak można wykorzystać je do dobrej zabawy, ponieważ w dołączonym poradniku znajduje się kilka propozycji, jak urozmaicić naukę języka angielskiego. 

Jeżeli macie dzieci w wieku 10-13 lat lub szukacie prezentu właśnie dla osoby w tym przedziale wiekowym, to bez wahania polecam Fiszki SCHOOL, ponieważ:
  • urozmaicają naukę języka angielskiego,
  • zawierają różnorodne słownictwo, 
  • ułatwiają zdobycie podstawowej wiedzy, ale i dają możliwość poszerzenia swoich językowych umiejętności, 
  • są dobrze wykonane pod względem jakościowym i merytorycznym, 
  • nagrania mp3 ułatwiają naukę wymowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger