Sekret Marii. Życie, miłość i pasja Marii Montessori

"Sekret Marii. Życie, miłość i pasja Marii Montessori" Laury Baldini to opowieść o wyjątkowo silnej kobiecie, która poświęciła życie dla nauki, poszukiwała swojego miejsca w świecie, ale i wyznaczała nowe drogi. 

Opowieść pełna pasji, determinacji, empatii, radości, smutku, sukcesów oraz dramatów. Fabularyzowana historia życia Marii Montessori, jednej z pierwszych kobiet, która ukończyły studia medyczne, ale i zrewolucjonizowała edukację. 

Sukces Montessori bardzo często określany jest mianem wielkiego poświęcenia. Wkładała wiele wysiłku w udowodnienie, że jej obecność na studiach medycznych nie były dziełem przypadku, a wszystko dlatego, że żyła w czasach kiedy kobiety nie miały żadnego głosu. Do tego jej zawirowania miłosne i relacja z synem nie należały do najłatwiejszych. 

"Sekret Marii. Życie, miłość i pasja Marii Montessori" Wydawnictwa ZNAK jest opowieścią o kobiecie, która na przełomie XIX i XX kierowała się sercem, łamała stereotypy, była wierna swoim ideałom, ale przede wszystkim odważnie dążyła do realizacji swoich celów. To swojego rodzaju biografia, która wzbudza refleksję na temat trudu minionych czasów dla kobiet. Historia o losach kobiety, która pomimo ograniczeń i utrudnień podążała własną ścieżką. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger