Kino w trampkach

Międzynarodowy Festiwal Filmowy dla dzieci i młodzieży Kino w Trampkach to doroczne wydarzenie w trakcie którego prezentowane są filmy kina polskiego, europejskiego i światowego. Uczestnicy mają możliwość zobaczyć filmy animowane, dokumentalne, eksperymentalne, wziąć udział w konkursach oraz warsztatach. Tematyka dosięga wielu społecznych, kulturowych i psychologicznych wątków, a wszystko odbywa się w sposób dostosowany do wieku widza.             


Filmy angażują młodego widza, pobudzają wyobraźnię, zachęcają do dyskusji, rozwijają wyobraźnię, ale i uczą krytycznego myślenia. Na kinowtrampkach.pl znajdziemy propozycje filmów, które oznaczone są poszczególnymi grupami wiekowymi i co ciekawe wśród filmów można znaleźć propozycje już dla przedszkolaków. 

Festiwal trwa dwa miesiące i podzielony jest dwie części:

  • od 19.04.2021 do 31.05. 2021 wyświetlane są filmy krótkometrażowe, 
  • od 24.05.2021 do 24.06.2021 dostęp jest do filmów długometrażowych oraz wystawy MEDILAB. 

Dostęp do filmów jest płatny, ale uwaga! Cena za dostęp do jednego filmu krótkometrażowego wynosi 5 zł. W zakładce program (klik) znajduje się szczegółowy opis poszczególnych filmów wraz z uwzględnieniem tematyki, a nawet i z materiałami ćwiczeniowymi. 

Do wybranych filmów zostały stworzone scenariusze z których mogą skorzystać również nauczyciele. Co powiesz na zorganizowanie festiwalu w swojej klasie/grupie? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger