Sex edukacja

Edukacja seksualna w polskich szkołach nie istnieje, coś co kryje się pod nazwą WDŻ to opowieści o pszczółkach, bocianach i kapuście, a przecież “(...) zamiast zakazywać rozmów o seksualności powinniśmy jako społeczeństwo otwarcie takie tematy poruszać”. Wiele zależy od rodziców, ich chęci, umiejętności przekazania informacji oraz wiedzy w tym zakresie. Seks dla wielu osób jest tematem tabu, narasta wiele mitów, a młodzież poszukuje wiedzy w internecie.  

Jeśli jesteś więc rodzicem lub masz w swoim otoczeniu osoby nastoletnie, to warto sięgnąć po sprawdzone źródła. Rodzicom, ale przede wszystkim młodzieży polecam książkę Jennifer Lang "Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie". Jest to przewodnik po relacjach, związkach i przede wszystkim o tym, co młodzi ludzie powinni wiedzieć o seksualności i seksie. Zawiera wiele odpowiedzi na nurtujące młodych ludzi pytania m.in. na takie pytania jak: Co to jest seks i jakie doznania ze sobą niesie? Jakie są seksualne fakty i mity? Co zrobić w kłopotliwych sytuacjach? Jakie są narzędzia do wyrażania i odbierania zgody? Kto może wyrazić zgodę i jakiego języka używa się w takich okolicznościach? Co to takiego napaść i nadużycie seksualne? Jak się przed nimi chronić? Co zrobić jeśli dotykają twoich bliskich? 

To rzetelna publikacja, napisana przystępnych językiem i co ważne oparta jest o wiedzę medyczną i psychologiczną, co pomoże nastolatkom odnaleźć w tym trudnym temacie. Bez wstydu i zakłopotania, ale i bez błędnych informacji jakie można znaleźć w sieci, młody człowiek może odkryć odpowiedzi na nurtujące go pytania.

"Sex edukacja" to publikacja napisana dla wszystkich nastolatków, obejmuje swym zasięgiem wszystkie tożsamości i orientacje seksualne. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger