dydaktyczne.pl

Kolorowy dywan, kolorowe ściany, kolorowe meble, zabawki, pozaklejane tablice i okna kolorowymi dekoracjami, to opis, który pasuje do wielu placówek przedszkolnych w Polsce. Wciąż zapominamy, że przedszkole to miejsce, w którym dzieci spędzają wiele godzin, a w sali pełnej kolorów mamy i wiele bodźców. Nauczyciel nie jest w stanie zmienić koloru ścian czy mebli, ale może i powinien zadbać o wystrój. Nie zaklejajmy okien, wpuśćmy do sali światło. Nie róbmy jarmarku na tablicach, postawcie na działalność twórczą dzieci lub wartościowe plakaty. W ofercie dydaktyczne.pl można znaleźć plansze, które stanowią nie tylko dekorację, ale niosą ze sobą również treści edukacyjne. Pomoce skierowane są nie tylko dla przedszkoli, ale również i szkół podstawowych oraz średnich. 


Ze względu na charakter swojej pracy przybliżę plakaty, które wykorzystuję w przedszkolu. W ofercie dydaktyczne.pl można znaleźć m.in. plansze obejmujące tematykę związaną z:
- prawami dziecka,
- piramidą żywienia,
- układem słonecznym, 
- myciem rąk,
- mapami Polski, świata, 
- drzewami liściastymi i iglastymi, 
- kolory,
- angielski słówka, 
- ciekawostkami ze świata zwierząt. 


Jak już sami zauważyliście na Instagramie plakaty przykuwają wzrok i podobnie jest z dziećmi. Przyciągają uwagę, dzięki czemu w czynnościach dnia codziennego obcują z wartościowym materiałem i poszerzają swoją wiedzę. Plakaty mają format B2, są wyraziste, wydrukowane na grubym papierze. Stanowią rewelacyjne dopełnienie przedszkolnej sali.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger