Najlepsze projekty przedszkolne na rok szkolny 2020/2021


Projekty, akcje, programy to hasła, które w ostatnim czasie najczęściej przewijają się na grupach dedykowanym nauczycielom wychowania przedszkolnego. Początek roku szkolnego tuż, tuż, więc nauczyciele poszukują pomysłów na nadchodzący rok szkolny. Na co warto się zdecydować? Każdego roku przybywa projektów i tym samym wybór jest trudniejszy. 
W ubiegłym roku podzieliłam się swoją opinią na temat takich projektów i programów jak:
  • Mały miś w świecie wielkiej literatury, 
  • Międzynarodowy Projekt "Piękna Nasza Polska Cała", 
  • Kids&Sport, 
  • Uczymy Dzieci Programować. 
Pewnie wielokrotnie o nich słyszeliście, a jeśli nie, to polecam odwiedzić zeszłoroczny wpis Sprawdzone projekty i programy. Wciąż podtrzymuję swoje zdanie, że to projekty bardzo wartościowe, przemyślane i przede wszystkim nie obciążające nauczyciela dodatkową papierologią. Na szczególną uwagę zasługuje Mały miś w świecie wielkiej literatury, ponieważ mimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19 w mgnieniu oka został dostosowany do kształcenia zdalnego. 

Do powyższej listy mogę śmiało dopisać Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Kreatywny Przedszkolak, którego głównym celem jest podejmowanie twórczych działań. W tym roku nosi tytuł Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko  klik. Proponowane przez autorkę zadania są proste w realizacji, sprawiają dużą frajdę dzieciom, a przecież to jest najważniejsze. 

Nowy rok szkolny przed nami, więc może warto pomyśleć o czymś nowatorskim. Oto moje propozycje:

1. Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii. Za przygotowaniem projektu stoi sztab nauczycielek. Propozycje zadań są przemyślane, ciekawe i przede wszystkim uczą bezpiecznego korzystania z szeroko rozumianej technologii. Pozytywnie zaskoczył mnie hymn projektu, który został zaśpiewany przez jedno z dzieci.
O projekcie możecie poczytać na:


2. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką" - projekt stworzony przede wszystkim z myślą o dzieciach i ich wszechstronnym rozwoju. Nauczyciele zostają wyposażeni w gotowe materiały do wydruku, które ułatwią przeprowadzenie projektu. Udział w projekcie, certyfikat oraz wszelkie materiały są darmowe. Nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie? Tym bardziej należy dołączyć, ponieważ dowiesz w jaki sposób wykorzystać sztukę i jak łączyć ją z edukacją matematyczną, przyrodniczą, kodowaniem, językiem obcym itd. 
Szczegóły projektu - klik
3.  Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa - Projekt Edukacyjny, zapisy trwają tylko do ostatniego sierpnia, więc warto mieć to na uwadze. Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dzieci, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych, poczucia przynależności narodowej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie. Koziołek Matołek i jego przygody gwarantują dobrą zabawę i naukę. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger