Wartościownik i UśmiechologiaDlaczego nastolatki w Polsce są tak krytyczne w stosunku do swojego wyglądu? Dlaczego dzieci nie wierzą we własne możliwości? Dlaczego tak szybko poddają się i uciekają w zachowania destrukcyjne? Można zadawać wiele pytań odnośnie świata wartości, samoświadomości czy też budowania relacji młodych osób. Jednak, zamiast snuć domysły należy skupić się na realnej pomocy dzieciom, ale i rodzicom, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu osobowości młodego człowieka. Wystarczy sięgnąć po niezwykły duet książek autorstwa Michała Zawadki pt. „Uśmiechologia. Wartościownik dla rodziców” i „Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia”. 

„Wartościownik” to publikacja przeznaczona dla rodziców i choć można by ją wcisnąć w ramy poradnika, to warto zaznaczyć, że książka pozbawiona zbędnego moralizatorstwa. Głównym atutem jest fakt, że została stworzona na bazie doświadczeń zdobytych przez autora w trakcie prowadzonych warsztatów z dziećmi i młodzieżą, studiowaniu literatury psychologicznej, społecznej, zagadnień z neurodydaktyki,  spotkań i rozmów z rodzicami i nauczycielami. Nie jest to kolejna książka zagranicznego autora i tym samym pozycja oderwana od polskiej rzeczywistości, a gotowe narzędzie, które korzystnie wpłynie na życie rodziny i poszczególnych jej członków. Jeżeli chcesz poszerzyć swoje rodzicielskie kompetencje i wspierać własne dziecko w codziennym życiu, to książka właśnie dla ciebie. Porusza ważne zagadnienia, daje do myślenia i co ważne nie wzbudza w rodzicu poczucia beznadziejności, lecz motywuje do działania. Całość uzupełniają cytaty oraz zadania, których przepracowanie ułatwia zrozumienie zachowań i sytuacji, które mogą być niezauważalne, a odgrywają istotną rolę.      

„Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia” to swojego rodzaju zeszyt ćwiczeń połączony z książką, tym razem skierowany głównie dla młodszego pokolenia. Szata graficzna przykuwa wzrok czytelnika, a dodatkowe kody QR z instruktażowymi filmikami sprawiają, że książka jest atrakcyjna. Dobre nawyki trzeba wyrobić i tak samo jest z poczuciem własnej wartości. Jest to proces, który trwa i wymaga czasu, a ćwiczenia zawarte w publikacji pobudzają do myślenia, zachęcają do pracy nad własną osobą. Ważne jest to, że praca nad samym sobą nie kończy się wraz z ostatnim zadaniem, ponieważ mamy możliwość wydrukowania ich ponownie. Ta część powstała z myślą o dzieciach i młodzieży, ale przyznam szczerze, że to zadania, które są również wartościowe dla osób dorosłych, więc możecie z nich śmiało skorzystać. 


Książki są dostępne m.in. na stronie michalzawadka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger