Praca w żłobku – jak wygląda naprawdę

opiekun w żłobku

Istnieją ludzie, którym relacje z dziećmi przychodzą tak naturalnie, jakby w swoim życiu nie robili nigdy niczego innego. Dla innych zaś zmiana pieluch czy karmienie łyżeczką, która trafia do ust co piąte podejście, przez kilkanaście godzin tygodniowo może wydawać się niezwykle trudne, a wręcz niewykonalne. Nie taki jednak diabeł straszny jak go malują. Sama praca z dziećmi potrafi znacząco wpływać na rozwój u osób dorosłych. Umiejętność radzenia sobie z nerwami jest sztuką, która przydaje się na wielu płaszczyznach życia, a gdzie łatwiej uczyć się cierpliwości niż właśnie w takim miejscu? Kształcąc młode umysły dajemy sobie możliwość wyrabiania u nich dobrych nawyków i cech, co świetnie wpływa na naszą satysfakcję. Poszukując wszelakich sposobów, jak najlepiej pokazywać naszym podopiecznym otaczający nas świat, sami doskonalimy swoją kreatywność. Wyjazdy w ciekawe miejsca, organizacja przedstawień i teatrzyków tematycznych, wspólne świętowania różnych ciekawych dat w kalendarzu – tutaj osoby kreatywne z pewnością znajdą pole do popisu. W skrócie są obowiązki, ale jest też zabawa. Ale czy ta zabawa jest dla każdego?

 Czy praca w żłobku jest wymagająca?

Już przechodząc nieopodal tego budynku, w którym okna przyozdobione są w różowe kwiatki i żółte motylki, można usłyszeć donośny płacz i gaworzenie dziesiątek małych brzdąców. Kształtowanie umysłów tak małych ludzi to sztuka pełna trudów i odpowiedzialności. Z jednej strony dziecko, płaczące i próbujące zjeść wszystko co znajduje się w zasięgu jego małych rączek. Z drugiej rodzice, czyli klienci – to oni płacą i to oni mają prawo wymagać od nas jak najwięcej zaangażowania. Tu nie chodzi o usługi z kategorii naprawy rozrusznika w samochodzie czy pomalowania korytarza. Rodzice oddają nam w opiekę swój mały skarb i wierzą, że dla opiekuna w żłobku praca jest służbą, w której dobro ich pociech będzie najwyższym priorytetem. Dziesiątki małych, wrzeszczących priorytetów. Brzmi nieźle, prawda? Tak, praca w żłobku potrafi być niezwykle wymagająca.

Kwalifikacje

Jeśli czujesz powołanie, potrafisz radzić sobie z podstawowymi pracami domowymi, i wiesz czym jest zaangażowanie, to kariera stoi otworem Kwalifikacje do pracy z żłobku sa łatwe od zdobycia.. Dodatkowym atutem może być co najwyżej strój Myszki Miki. Na co dzień jako opiekunka w żłobku praca do znudzenia przypomina zwyczajny dzień ze swoimi dziećmi, w swoim domu. Jest czas na zabawę, jest czas na jedzenie i spanie – z tą różnicą, że Twoja uwaga musi sięgać nieco dalej i w razie czego musisz w porę reagować. Nie trzeba wspominać, że przy dzieciach na okrągło musi być nieskazitelnie czysto? Praca w żłobku łączy w sobie dodatkowo wiele elementów edukacyjnych i dydaktycznych. Zajęcia z dziećmi są na porządku dziennym, a czas, w którym dziecko przebywa w żłobku ma jak najlepiej przygotować je do stawiania kolejnych kroków w edukacji. Wspomniany wcześniej mysi strój perfekcyjnie sprawdzi się na balu Andrzejkowym. Tym, który odbędzie się zaraz po jesiennym spacerze, na którym dzieci poznają różne rodzaju liści. Zimą mogą to być wyjazdy do fabryki elfów, a latem zwiedzanie posterunku straży pożarnej. Praca w żłobku do łatwych nie należy, ale z pewnością ma w sobie coś, co może polubić każdy.

 

Skomentuj ten wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *