Kids&Sport

Z danych przedstawionych przez Światową Organizację Zdrowia wynika, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, dlatego tak istotne jest wpajanie zasad zdrowego stylu życia od najmłodszych lat. Dobrą okazją do podniesienia wiedzy nauczycieli, wzbogacenia warsztatu pracy i tym samym uatrakcyjnienia zajęć prowadzonych w szkole, przedszkolu czy też na koloniach jest udział w rocznym programie Kids&Sport.
Właśnie teraz jest odpowiednia chwila by dołączyć do akcji, ponieważ lada moment rusza druga edycja programu szkoleniowego dla nauczycieli Kids&Sport. Miałam okazję brać udział w pierwszej edycji i bez wahania dołączyłam do drugiej, co jest też najlepszą odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się pytanie "Czy warto wziąć udział w programie Kids&Sport?". Podczas pierwszej edycji programu była możliwość udziału w szkoleniu stacjonarnym i online, dodatkowo były organizowane webinary, co tydzień otrzymałam materiały edukacyjne i scenariusze zajęć oraz każdy uczestnik programu mógł dołączyć do zamkniętej grupy na Facebook'u. Udział w programie dostarczył mi dodatkowej wiedzy na temat istoty aktywności ruchowej, ale przede wszystkim był źródłem gotowych materiałów, które mogłam wykorzystywać podczas zajęć z dziećmi. Prowadząc ćwiczenia gimnastyczne wykorzystywałam gotowe scenariusze, które ewentualnie dostosowywałam do grupy lub wyposażenia przedszkola. Pojedyncze zabawy wykorzystywałam również w trakcie pobytu na świeżym powietrzu oraz w trakcie tzw. zabaw dywanowych. Przykładowy konspekt możecie znaleźć na stronie kidsandsport.pl. Każda osoba, która była uczestnikiem programu otrzymała certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Druga edycja zapowiada się równie ciekawie, a upłynie pod hasłem "Duża motoryka w małym palcu". Dodatkowym elementem będą relacje online z zajęć prowadzonych przez trenerów Kids&Sport, więc to kolejna okazja do podpatrzenia ciekawych rozwiązań i zastosowaniach ich w swojej pracy. Udział w programie jest płatny, opłata w wysokości 50 zł jest jednorazowa i w trakcie trwania programu nie ponosi się żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger