Wielki podręcznik dla nauczycieli żłobków i przedszkoli


Pracując w żłobku wiele osób narzeka na niedobór materiałów ułatwiających pracę z dziećmi do lat 3. Faktycznie jeszcze kilka lat temu materiałów stricte skierowanych do dzieci w wieku żłobkowym było mało. Sama pamiętam jak znalazłam "Wielki podręcznik dla nauczycieli żłobków i przedszkoli". Zaczynałam przygodę jako opiekunka w żłobku i wydawało  mi się, że będzie to książka do której często będę zaglądać. Czy tak też było?

Książka podzielona jest na dwie części: żłobek i przedszkole. Propozycje zabaw dostosowane są do wieku i możliwości dzieci. Oprócz propozycji zabaw znajdziemy również odniesienie do teorii.


Szata graficzna jest przejrzysta i uporządkowana a ilustracje są miłym uzupełnieniem. Uwagi zapisane w ramkach i oznaczenia przy poszczególnych elementach tekstu ułatwiają szybkie odnalezienie potrzebnych informacji. Twarda, solidna okładka zapewni trwałość na wiele lat i z pozytywnych aspektów można na tym zakończyć. Propozycje zabaw są oklepane i raczej nic odkrywczego w książce nie znajdziemy. Do tego niektóre z zabaw sprawdzają się tylko w relacji 1:1 (dziecko-opiekun), więc trudno realizować je z maluchami w żłobku. Książkę można kupić w granicach 50-70 zł, choć cena proponowana na okładce wynosi 99 zł. Książkę warto wypożyczyć, przejrzeć, zrobić notatki z zabaw, które zainteresują, ale czy warto kupić? Moim zdaniem nie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger