Różowa Wieża - zwierzęta i owoce

Były warzywa, budowa fasoli i jej rozwój a teraz przyszła pora na zwierzęta gospodarskie i owoce. Prezentując na blogu pierwsze zestawy od Różowa Wieża widzieliście wersję nieco roboczą, bo pozbawioną opakowań. Obiecałam sobie, że w miarę możliwości będę zamawiać kolejne nowo pojawiające się zestawy, ponieważ dzieci je uwielbiają - podobnie jak ja. Teoretyczne zagadnienia nawiązujące do lekcji trójstopniowej, ale i zawartość zestawu znajdziecie w poprzednim wpisie - Karty edukacyjne - Różowa Wieża


Każdy zestaw zapakowany jest w kartonowe pudełko. Na odwrocie znajdziemy informacje o zestawie m.in. ogólne założenia i dolną granicę wieku  Zestaw z owocami zawiera 20 kart i 10 podpisów. Jakie owoce znajdziemy w tym zestawie? Popularne i na co dzień spotykane w naszej kuchni takie jak jabłko, banan, cytryna, kiwi, gruszka, ananas, melon, śliwka, pomarańcza i grejpfrut
.  
W zestawie zwierząt gospodarskich znajdziemy zbiorczą kartę ze wszystkimi zwierzętami oraz karty z kurą, kozą, krową, królikiem, koniem, indykiem, gęsią, świnią i owcą.  

Możliwości wykorzystania jest wiele, w pracy z maluchami idealne będzie dopasowywanie owoców do kart, dopasowywanie figur zwierząt, memory, zabawy z elementami naśladownictwa a w przypadku dzieci starszych np. tworzenie opowiadań z użyciem zwierząt, poznawanie środowiska naturalnego danego zwierzęcia, sposobu jego odżywiania czy nawet poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak rośnie dany owoc.  

Kiedy pokazywana jest karta ze świnią, co odpowiada znaczna część dzieci na pytanie: Co to jest?
- Peppa. 
Może kogoś to bawi, ale mnie osobiście bardziej martwi, dlatego tak ważne jest pokazywanie dzieciom realistycznych zdjęć. W domu wielu dzieci królują bajki i gry na tablecie a dodatkowo w przedszkolu i żłobku pokazywane są mało realistyczne ilustracje - warto to zmienić. Karty z motywem zwierząt i owców nadają się dla dzieci od 2 roku życia, więc stanowią świetną pomoc w pracy z maluchami w grupach żłobkowych. Nawet jeśli w swojej pracy nie bazujecie na metodzie Montessori to polecam zapoznać się z ofertą kart. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger