Flying Tiger Copenhagen - piankowe kościDo Flying Tiger Copenhagen lepiej nie wchodzić z pustym portfelem. W moim przypadku każde wejście do tego sklepu kończy się zakupami. Myślę, że większość osób ma ten problem trafiając do sklepu z tak dużą ilością gadżetów. Flying Tiger Copenhagen to skarbnica dla nauczycieli, można znaleźć wiele przydatnych pomocy w pracy z dziećmi a taką rzeczą są m.in. piankowe kości.

Cena za komplet: 4-8 zł
Spotkałam się z różnymi cenami tych kostek. Sama kupiłam za 6 zł, ale widziałam je też w cenie niższej i wyższej. 

Kości integrują, aktywizują, zapewniają dobrą zabawę, ale i uczą a świetnie sprawdzą się kości prezentowane na zdjęciu. Kości dostępne w Flying Tiger Copenhagen są miłe w dotyku, kolorowe i większe od tych standardowych dołączanych do gier planszowych. Mogą kojarzyć się głównie z matematyką, ale możliwości ich wykorzystania jest zdecydowanie więcej. 

W jaki sposób wykorzystuję kości w pracy z przedszkolakami?

  • "Kto ma więcej?"/"Kto ma mniej?" - każdy z graczy rzuca dwoma kostkami. Osoba, której suma wyrzuconych kostek jest większa lub mniejsza zdobywa punkt. Po kilku kolejkach zliczane są punkty.
  • "Liczymy" - przeliczanie oczek. Dopasowywanie do liczby wyrzuconych oczek przedmiotów. 
  • "Wieża z klocków" - każde dziecko dostaje taką samą ilość klocków. Każdy po kolei rzuca kością i na podstawie wyrzuconych oczek buduje wieżę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbuduje wieżę z wyznaczonej ilości klocków. 
  • "Matematyka na sportowo" - rzucamy kością/kościami. Tyle ile wypadnie oczek tyle robimy powtórzeń pajacyków, przysiadów, skłonów, okrążeń itd.
  • "Zdanie albo opowiadanie" - dziecko rzuca kością i na podstawie wyrzuconych oczek buduje zdanie lub opowiadanie składające się np. z 4 zdań, bo tyle wypadło oczek.
  • "A jak..." - wymieniamy tyle rzeczowników na wcześniej wymienioną literę ile wypadło oczek.
  • "Kolory" - rzucamy kostkami. Wymieniamy ilość przedmiotów w odniesieniu do liczby oczek, które mają dany kolor w naszej sali.
  • "Owoce i warzywa" - wybieramy kość w kolorze czerwonym, zielonym i żółtym. Rzucamy i wymieniamy tyle owoców lub/i warzyw w danym kolorze ile wypadło oczek.
  • "Od 1 do 6" - dzieci rzucają kośćmi i układają od 1 do 6. W przypadku, gdy liczba oczek się powtarza rzucają do momentu aż będzie komplet. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger