Różowa Wieża - karty edukacyjne

Czy znasz karty edukacyjne Różowa Wieża? Możliwe, że jeszcze nie. Jednak kiedy się z nimi zapoznasz zapragniesz je mieć - niezależnie od tego czy jesteś nauczycielem, rodzicem, opiekunem czy wychowawcą. Dlaczego? To pomoc dydaktyczna, którą możesz wykorzystać na wiele sposobów i co ważne w różnych grupach wiekowych.

Zanim się rozpędzę wypada zacząć od początku. Karty zostały stworzone zgodnie z założeniami metody Marii Montessori ułatwiają naukę na bazie lekcji trójstopniowej. Lekcja trójstopniowa? Pojawiła się myśl "Jednak nie dla mnie, bo z metodą Montessori nie mam nic wspólnego"? - nie uciekaj, przeczytaj dalszy ciąg. Jeśli jesteś rodzicem niezwiązanym z pedagogiką, to z lekcji trójstopniowej zapewne korzystasz podświadomie. Co obejmuje lekcja trójstopniowa? W skrócie:

Pierwszy stopień dotyczy skojarzenia konkretu z nazwą, rodzic czy nauczyciel formułuje dokładne pojęcie. 
Drugi stopień to faza ćwiczeń i powtórzeń. Nauczyciel/rodzic wymienia nazwę, a dziecko rozpoznaje odpowiadający jej przedmiot. 
Trzeci stopień to etap, gdy dziecko nazywa przedmiot. Nauczyciel/rodzic pokazuje przedmiot i prosi, aby uczeń go nazwał.
Wielu z nas stosuje lekcję trójstopniową w codziennym życiu nawet o tym nie wiedząc. Teraz, gdy wiesz na czym polega idea i intuicyjnie korzystasz z lekcji trójstopniowej możesz zapoznać się z ofertą kart. Różowa Wieża obecnie oferuje trzy zestawy, ale to dopiero początek a zakres tematyczny ma być poszerzony. Dostępne są karty obejmujące: 
  • warzywa,
  • budowę fasoli, 
  • rozwój fasoli.  


W każdym zestawie znajdują się instrukcja, karty przedstawiające grafikę z podpisem oraz karty przedstawiające grafikę bez podpisu plus osobne podpisy.  


WARZYWA


Zestaw idealny dla dzieci już od 18 miesiąca życia. Obejmuje 20 dużych kart z warzywami, które przedstawiają 10 warzyw m.in. jest to pomidor, por, seler, ziemniak, czyli warzywa ogólnodostępne i bliskie dzieciom. 


BUDOWA FASOLI 


Zakładanie hodowli fasoli to stały punkt w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej a karty stanowią jej idealne dopełnienie.  


ROZWÓJ FASOLI


Zestaw odróżniający się od pozostałych dwóch. Pierwsza karta przedstawia kolorową grafikę dojrzałej fasoli, ale kolejne są czarno-biało-czerwone. Na każdej z kart kolorem czerwonym zaznaczony został wyszczególniony wybrany element rośliny. 

Jestem zauroczona kartami, dlaczego? Jakość wykonana odgrywa kluczową rolę - karty są sztywne, solidnie wykonane, więc nie wymagają laminowania i zapewne posłużą na lata. Każda z kart ma 14 cm x 14 cm, więc są stosunkowo duże, ale łatwo się nimi manipuluje. Zaokrąglone rogi zostały stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach. Dziecko nie jest rozpraszane ilością kolorów a grafika jest realistyczna. Można wykorzystywać je w domu, w żłobku, edukacji przedszkolnej, oraz szkolnej. 

Więcej szczegółów i wątpliwości możecie rozwiać odwiedzając fanpage Różowa Wieża

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger