Woreczki sensoryczne

Każdy z nas zna tradycyjne materiałowe woreczki, które wypełnione są grochem i używane przede wszystkim na lekcjach gimnastyki korekcyjnej. Woreczki sensoryczne mogą być wypełnione grochem, ale stosuje się o wiele więcej wypełnień takich jak ryż, fasola czy też zboża. Naturalne wypełnienie można zastąpić materiałami sztucznymi jak np. styropian lub cekiny. Woreczki sensoryczne dzięki zróżnicowanemu wypełnieniu dostarczają bogatych wrażeń sensorycznych, rozwijają zmysł dotyku, wzroku oraz słuchu, doskonalą motorykę, kształtują koncetrację i uatrakcyjniają zajęcia. Możne je uszyć lub iść na łatwiznę i kupić. Swoje woreczki zamówiłam na zabawkilundi.pl, dlaczego właśnie te woreczki? 


Woreczki stworzone przez Lundi mają różnorodną fakturę, każdy z woreczków jest inny w dotyku i wydaje też inny dźwięk, dzięki temu stymulujemy zmysł dotyku, wzroku oraz słuchu. Wypełnienie jest naturalne i zawiera m.in. zboża, fasolę, groch. Szkoda, że na stronie internetowej nie znalazłam dokładnej informacji o wypełnieniu wszystkich woreczków. Dzieci podczas zajęć dopytują, zgadują i mam nadzieję, że nie wprowadzam ich w błąd. Największą uwagę zwróciłam na kolory, ponieważ woreczki z jednej strony zawierają kontrastowe, biało-czarne wzory. Noworodek posiada słabe mięśnie gałek ocznych, dlatego chętnie skupia wzrok na kontrastowych czarno-białych przedmiotach. Ich pokazywanie sprawia maluszkowi wiele radości i stymuluje jego rozwój, dlatego też woreczki będą idealne już dla noworodków i niemowląt. Z drugiej strony woreczki są jednokolorowe. 


Woreczki można przerzucać, wrzucać do pojemnika, podrzucać, rzucać, podnosić, przenosić na różnych częściach ciała, nadają się do układania ścieżki sensorycznej, idealnie sprawdzą się do masowania stóp i dłoni. Możliwości ich zastosowania jest wiele.  


Całość zapakowana jest w worek, co ułatwia przechowywanie woreczków sensorycznych. Woreczki z naturalnym wkładem nie mogą być prane, ale jak radzi producent by zachować higienę wystarczy od czasu do czasu włożyć je na kilka godzin do zamrażalki.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger