Story Cubes Muminki

Story Cubes cieszy się ogromną popularnością i tak powstają nowe dodatki oraz wydania specjalne takie jak np. Story Cubes Batman czy Muminki. Prosta w założeniu gra, lecz dająca wiele możliwości. Dostarcza dobrej zabawy, ale i stanowi trening pomysłowości i wyobraźni.


Story Cubes Muminki nie są dodatkiem, lecz niezależnym zestawem. Choć oczywiście kości można łączyć z innymi dodatkami, bo w tej grze jedyną przeszkodą jest nasza wyobraźnia.  Story Cubes Mumunki to wciąż sześcienne kostki, z których każda zawiera na ściance inny rysunek nawiązujący do kultowej bajki "Muminki". Cena gry nie jest najniższa, ale uwierzcie mi, że odpowiada jakości kości a rysunki są wykonane z dużą precyzją i dbałością o szczegóły. 

Grę śmiało można ze sobą zabierać w różne miejsca jak np. wakacje, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca. Magnetyczne pudełko zostało zastąpione przez pudełeczko plastikowe, które jest bardzo solidnie wykonane. Od ponad pół roku gra przemieszcza się ze mną do pracy, zajęcia indywidualne, na spotkania ze znajomymi i wciąż wygląda jak nowe.    


Instrukcja jest bardzo prosta, aby rozpocząć grę wystarczy rzucić kośćmi i rozpocząć historię np. od słów "Dawno, dawno temu w Dolinie Muminków...". Co odróżnia grę Story Cubes Muminki od poprzednich zestawów? Znamy bohaterów, znamy też świat, o którym będziemy opowiadać. Jeśli nie znacie wszystkich bohaterów lub po prostu zapomnieliście, to nic straconego ta gra jest również dla ciebie. Do zestawu została dołączona karta z wyjaśnieniem każdego rysunku.  


Story Cubes Muminki, to gra zdecydowanie dla małych i dużych, która:
  • rozwija kreatywność i wyobraźnię, 
  • uczy opowiadania, budowania logicznych zdań z zachowaniem ciągu wydarzeń,
  • może być pomocna w uczeniu się języków obcych, 
  • wspiera rozwój intelektualny, emocjonalny, społeczny, językowy,
  • wzbogaca słownictwo,
  • może być wykorzystana podczas zajęć w szkole, świetlicach a nawet i w przedszkolu, 
  • może być pomocą logopedyczną, terapeutyczną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger