Kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanie jest czynnością, która kojarzy się nam z dzieciństwem. Jednak nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla dzieci. Kolorowanie przyczynia się do dobrego samopoczucia, wycisza, stymuluje obszary mózgu związane z umiejętnościami motorycznymi, wspomaga działanie zmysłów oraz wspiera kreatywność. Jednym z pierwszych psychologów, który wykorzystał kolorowanie jako jedną z technik relaksacyjnych był Carl Gustav Jung. To właśnie on wykorzystał w swojej terapii mandale i spopularyzował je na terenie Europy. 

W ostatnich latach zaczęły powstawać kolorowanki skierowane specjalnie dla osób dorosłych. Trend ten rozwija się szczególnie na terenie Europy i w Ameryce Północnej. W krajach takich jak Francja czy Wielka Brytania kolorowanki dla dorosłych stały się bestsellerami. Również w Polsce pojawia się coraz więcej propozycji, a jedną z nich jest "Kolorowy trening antystresowy. Esy-floresy". 


Esy-floresy jest jedną z książek z serii "Kolorowy trening antystresowy". Na rynku dostępne są również między innymi takie części jak wzory i ornamenty, wzory i wzorki, fantazyjne esy-flores oraz japońskie inspiracje.

Książka zawiera ponad 100 stron A4 i podzielona jest na dwie części. Pierwsza część obejmuje kolorowanki. Druga część to obrazki, które stanowią ogólny szkic lub fragment rysunku, więc naszym zadaniem jest nie tylko kolorowanie, ale również zaprojektowanie i dokończenie kolorowanki według własnego pomysłu.


Obrazki mają kolorowe tło lub pokolorowane są niektóre z elementów. Ktoś może pomyśleć, że jest to swojego rodzaju ułatwienie, ale uwierzcie mi, że dobranie odpowiedniej kolorystyki jest utrudnieniem  i wymaga uruchomienia kreatywności.

Cena kolorowanki waha się w granicy 14-25 złotych. Dużo? Moim zdaniem cena jest adekwatna do jakości. Warto też zauważyć, że kolorowanie malutkich elementów jest bardzo pracochłonne, więc ponad 100 stron wystarczy nam na bardzo długo.  

Dzięki perforacji kartek gotowe obrazki można w łatwy sposób oddzielić od zeszytu, oprawić i np. powiesić na ścianie. 

Fala pojawiających się zdjęć kolorowanek na Instagramie wzbudziła we mnie pytanie i myśl "O co tyle szumu? Przecież to tylko kolorowanki", ale dziś już wiem. Po ciężkim dniu czy też po wysiłku intelektualnym kolorowanki pozwalają mi się zrelaksować, są świetnym bodźcem do pobudzenia kreatywności i pozwalają odpocząć od codzienności. 

Jeśli właśnie się zastanawiasz czy tego typu kolorowanki są dla ciebie, to możesz skorzystać i wydrukować jedną z darmowych kolorowanek. Na stronie coloring-pages-adults.com znajdziecie różne wzory, kolorowanki z różnymi motywami, z różną ilością szczegółów i elementów do pokolorowania.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger