Autyzm-miłość ponad wszystko

Swoją przygodę z blogowaniem rozpoczęłam od bardzo ważnego tematu jakim jest autyzm. Na blogu powstały wówczas dwa wpisy:

  1. Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie
  2. Autyzm: fakty i mity

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu, ale temat jest bardzo ważny i warto o nim mówić przez cały rok. Wczoraj na antenie TVP 2 w ramach cyklu "Świat bez fikcji" został wyemitowany dokument stworzony przez BBC "Autyzm - miłość ponad wszystko".
Dokument, który warto zobaczyć, ponieważ przedstawia szczery obraz autyzmu, bezgraniczną miłość, poświęcenie i walkę o lepsze życie dzieci. Brytyjski dokumentalista Louis Theroux materiał do dokumentu zbierał w szkole dla dzieci o specjalnych potrzebach. Na przykładach kilku rodzin pokazuje, że każdy przypadek jest inny i każde dziecko wymaga indywidualnej terapii. Nieprzewidywalność rozwoju autyzmu sprawia, że niektóre dzieci mają nieprzeciętne zdolności, a inne stają się zagrożeniem dla otoczenia. Dokument pokazuje jak funkcjonuje rodzina z dzieckiem autystycznym, z jakimi problemami i radościami się boryka. 

"Autyzm-miłość ponad wszystko" jest odzwierciedleniem i uzupełnieniem treści, które zamieszczałam na blogu  i Facebook'u. Niestety TVP 2 (podobnie jak inne stacje) w okresie wakacyjnym w ciągu dnia puszcza powtórki sprzed kilku lat, a wartościowe programy emituje w nocy. Dokument ten był emitowany o północy, więc pewnie niewiele osób miało okazję go zobaczyć, a wersję polskojęzyczną bardzo trudno znaleźć online. Interesuję się tematyką autyzmu, więc w swoich zasobach mam ten dokument. Według szacunkowych danych w Polsce jest około 30 tys. osób chorych na autyzm, więc warto dowiedzieć się czym jest autyzm i dlatego też podzielę się z linkiem do tego dokumentu. Film udostępniam na moim Dysku Google i można go zobaczyć całkowicie za darmo.  

"Autyzm-miłość ponad wszystko" -(film online klik).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger