Modelowanie balonów

Dwa lata temu miałam okazję brać udział w szkoleniu z zakresu pedagogiki cyrku. Szkolenie obejmowało między innymi naukę modelowania balonów i przyznam, że moje początki nie były udane. Liczna grupa, mało miejsca, pompowanie balonów trwało zbyt długo a balony dość często pękały. Wróciłam do domu, zamówiłam długie balony do modelowania, pompkę i po otrzymaniu przesyłki rozpoczęłam samodzielną naukę.


Czy można samodzielnie nauczyć się modelowania balonów? Pewnie! W sieci można znaleźć mnóstwo instrukcji jak krok po kroku stworzyć balonowego psa, ośmiornicę, miecz czy też tygrysa. Na YouTube można znaleźć filmy, które przedstawiają naukę od prostych po bardziej skomplikowane i zaawansowane modele.

Od czego zacząć? Od podstawowych informacji jak dobór balonów, pompki, sposobu skręcania balonów itd.
Na samym początku proponuję opanować najprostsze modele takie jak miecz i pies.


Moim ulubionym kanałem na YT o tematyce związanej z modelowaniem balonów jest zdecydowanie kanał Patrycji Lipińskiej. Oczywiście w sieci znajdziecie również inne tego typu kanały (również zagraniczne), ale instrukcje zawarte na tym kanale są jak dla mnie najlepiej omówione i zaprezentowane a na Facebook'u można znaleźć prawdziwą kopalnię inspiracji.   
Wiadomo, że prawie wszystkie dzieci bez wyjątku lubią balony. Czy przydatna jest nauka skręcania balonów?Rodzice mogą w atrakcyjny sposób spędzić czas z dziećmi lub wykorzystać swoje umiejętności i udekorować pokój, ogród w ramach przyjęcia urodzinowego. Balonowe zwierzęta, przedmioty robią prawdziwą furorę wśród przedszkolaków, ale to nie tylko dobra zabawa. Z balonów można tworzyć różnorakie rzeczy i wykorzystywać je do prowadzenia zajęć. Skręcanie balonów przydatne jest również w trakcie uroczystości jak np. Święto Szkoły, festyn rodzinny, Dzień Rodziny itp. 


Zapraszam na Instagram (@pedagopisze.pl), gdzie możecie zobaczyć efekt pracy z dziećmi w wieku 6-12 lat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 pedagogpisze.pl , Blogger